FAQ

Nejedná sa o prírodnú látku, nie je nebezpečná?

Technológia amerických panelov používaná prostredníctvom Summerice® je neznáma iba u nás, v pôvodnej krajine, v Spojených štátoch ju už dvadsať rokov rozvíjajú a počas tejto doby prešla veľmi prísnou sériou testov. Dnes ju používajú už viac ako desať rokov amatérski aj profesionálni korčuliari, preto už môžu upokojiť pochybovačov vedecké aj osobné skúsenosti: Summerice®, rovnako ako všetky klziskové systémy budované na EZ Glide 350® paneloch sú úplne bezpečné. Navyše, v každom zmysle slova: nie je nebezpečnejšie, než prírodné klzisko alebo chladený umelý ľad vzhľadom na naše zdravie a vybavenie.

 

Povrch Summerice® nie je tvrdší alebo drsnejší, než povrch ľadu, dokonca možno povedať, že syntetické klziskové panely sú flexibilnejšie než umelý lad. Z tohto dôvodu sa na našich klziskách znižuje riziko zranenia a taktiež sú šetrnejšie voči kĺbom.

 

A nielen táto vlastnosť robí z nášho klziska ideálne klzisko pre deti, ale tiež to, že povrch Summerice® je "suchý", navyše ak je klzisko umiestnené v krytom a vyhrievanom priestore, nemusíte sa báť, že vaše deti budú mokré od častého padania, alebo že prechladnú. Aj tí najmenší sa môžu naučit pohodlne korčuľovať bez teplého oblečenia, v záujme úplnej slobody pohybu.

Na aký povrch, na aké miesto je možné inštalovať Summerice®?

Špeciálne panely EZ Glide 350® môžu byť položené na akýkoľvek pevný, plochý a vodorovný povrch. Je dôležité, aby sa nerovnosti na povrchu natrvalo odstránili. Za najvhodnejšie a najviac osvedčené povrchy pre inštaláciu Summerice® považujeme betónové, vyasfaltované alebo drevené plochy.

 

Čo sa týka nosnosti: panely EZ Glide 350® môžu byť položené na akýkoľvek plochý, vodorovný a pevný povrch, ktorý je schopný udržať váhu panelov a korčuliarov. Panely tiež možno bez problémov položiť na parkety alebo laminátové podlahy, rovnako ideálnym miestom pre umiestnenie Summerice® sú školské telocvične.

 

Summerice® je možné umiestniť aj na takých miestach, kde bolo doteraz nepredstaviteľné umiestniť umelý ľad: napríklad na slnku, pretože panely EZ Glide 350® disponujú UV ochranou, nevyblednú, neznehodnocuje ich ani slnko, ani dážď so snehom a ani iné poveternostné podmienky.

 

Napriek tomu Vám odporúčame používať nad klziskom strešný stan, či iný prístrešok v záujme nepretržitej prevádzky klziska Summerice® za každého počasia. Jednoduchá stanová strecha stačí na to, aby Vám korčuľovanie neprekazilo počasie, či už je to dážď, sneh alebo pečúce slnko.

Na takejto klziskovej dráhe sa nikdy nezastaví život.

Ako treba čistiť klzisko Summerice®?

Na udržiavanie čistoty klziska Summerice® je väčšinou dostatočná obyčajná voda, ale v záujme pôžitku z ideálneho korčuľovania používame špeciálnu kĺznu emulziu, ktorej každý prvok sa skladá z prírodných materiálov, najmä zo zeleninového glycerínu. Teda nielenže je úplne neškodná, ale ani neznečisťuje naše oblečenie.

 

Jediným vedľajším produktom panelov Summerice® je tzv. "plastová kaša", ktorá vzniká v dôsledku šmykov. Ide o malé biele omrvinky, ktoré je možné ľahko odstrániť zo šiat oprášením.

 

Klzisko treba čistiť iba vtedy, ak sa naň dostanú cudzie materiály (ako napr. prach, piesok), ktoré by mohli brániť bezpečnému korčuľovaniu. Na udržanie čistého povrchu je zvyčajne dostačujúca čistá voda, pretože nečistoty sa na panely nelepia a ani sa do nich nezatláčajú.

Aké príslušenstvo vyžaduje klzisko Summerice®?

Klzná emulzia EZ Glide Enhancer®.  Klzná emulzia vyvinutá pre klziská Summerice® je ekologická, netoxická a nefarbiaca látka úplne rozpustná vo vode, navyše bez obsahu silikónu. Počas desaťročí používania dokázateľne prekonala všetky podobné klzné emulzie na trhu. Výrazne zvyšuje dĺžku sklzu, čím zvyšuje pôžitok z korčuľovania a zároveň zvyšuje životnosť korčúľ: výhodou použitia nami distribuovanej klznej emulzie je menšia potreba brúsenia korčúľ.

 

Špeciálna klzná emulzia sa aplikuje prostredníctvom postrekovača, pomocou ktorého sa na povrchu klziska rovnomerne vytvorí jemný film. Frekvencia použitia klznej emulzie závisí od miesta, kde sa klzisko nachádza a samozrejme od miery jeho použitia.

 

EZ-Glide-Enhancer-permetezo.pngPostrekovač EZ Glide Enhancer®. Pre správnu údržbu povrchu klziska Summerice® je potrebný iba tento postrekovač na rozprášenie zmesi vody a klznej emulzie.

 

Bežne dostupné záhradné postrekovače nie sú vhodné na aplikáciu klznej emulzie EZ Glide Enhancer, pretože striekajú nevhodné množstvo látky, čim sú aj nákladovo neefektívne.

 

Postrekovač EZ Glide® používaný aj našou spoločnosťou Summerice® na údržbu panelov špičkovej kvality dokázateľne dávkuje na povrch klziska rovnomerný film pri každom použití, čím šetrí užívateľovi výdavky za zbytočné použitie veľkého množstva emulzie.

 

Postrekovač je jednoduché použiť a nevyžaduje žiadnu montáž.

 

Klziská Summerice® nie sú výhodné iba z finančného a energetického hľadiska, ale tiež šetria čas: jeden človek dokáže na korčuliach postriekať aj väčšie klzisko za 5 minút.

 

WISSOTA brúska na korčule. Wissota brúska na korčule je kompletná súprava na mechanické brúsenie aj s príslušenstvom. Je vynikajúca na čepele hokejových korčúľ aj krasokorčúľ.

Naša spoločnosť túto brúsku používa a odporúča, pretože ide o cenovo výhodnú stolnú jednotku, ktorá obsahuje všetky - k profesionálnemu brúseniu korčúľ potrebné - doplnky.

 

vedo-es-reklampalankok.pngOchranné a reklamné mantinely. Môžeme Vám poskytnúť mantinely okolo klziska, ktoré sú vhodné aj na reklamné účely. Reklamné plochy robia klzisko Summerice® rentabilnejším a investície na nákup alebo prenájom sa Vám vrátia rýchlejšie a jednoduchšie.

 

Mantinely distribuuje aj naša spoločnosť, služby našich strategických partnerov v oblasti kreatívnej reklamy môžeme ponúknuť aj Vám.

 

Aké sú hlavné technické údaje panelov EZ Glide 350®?

Panely EZ Glide 350® majú toleranciu spoja na stotinu palca. Je to najlepšie možné prepojenie medzi panelmi, ktorého výsledkom je ten najbezpečnejší a najhladší povrch na korčuľovanie.

 

Panely majú veľkosť 1,143 m x 2,286 m a hrúbka 1,27 cm.

Váha panelu: 32 kg/ks

honlapkészítés